Wtorek, 2018-10-23, 18:57 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2016 » Wrzesień » 20 » KSIĄŻKI ZAKAZANE, CZYLI CZEGO NIE WOLNO CZYTAĆ
08:41
KSIĄŻKI ZAKAZANE, CZYLI CZEGO NIE WOLNO CZYTAĆ

KSIĄŻKI ZAKAZANE, CZYLI CZEGO NIE WOLNO CZYTAĆ

- Tydzień Zakazanych Książek

 

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zaprasza w dniach od 27 września do 04 października 2016 r. do obejrzenia wystawy składającej się z książek, które były lub nadal są zakazywane z powodu cenzury politycznej, obyczajowej, religijnej.

„Tydzień Zakazanych Książek” jest to międzynarodowa inicjatywa wyrażająca sprzeciw wobec cenzury i dbałość o dostęp do informacji. „Tydzień Książek Zakazanych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe, w pewien sposób są z niego dumni - jako z uosobienia ich wolności.” (http://bibliosfera.net/zakazane-ksiazki-).

Na liście książek cenzurowanych znajdują się takie pozycje jak, Harry Potter” J. K. Rowling, „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna, „Lolita” Vladimira Nabokova, „Mein Kampf” Adolfa Hitlera, a nawet „Czerwony Kapturek” braci Grimm. Pełna lista zakazanych książek, wraz z opisami jest dostępna w bibliotece.

Wystawę będzie można oglądać przez tydzieńw Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Pocztowej 11 .

Wszystkich zainteresowanych i odważnych zapraszamy do wypożyczania książek niebezpiecznych, podejrzanych i zakazanych !

 

 

 

Wyświetleń: 578 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 1
1  
Can you! need something super new? Look at this link. Only there the choice of girls for every desire and completely free! They are responsible slaves, they will implement anything you say !
http://vik.shortcm.li/trusty#O29

Imię *:
Email *:
Kod *: