Środa, 2017-08-23, 13:55 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2016 » Wrzesień » 20 » KSIĄŻKI ZAKAZANE, CZYLI CZEGO NIE WOLNO CZYTAĆ
KSIĄŻKI ZAKAZANE, CZYLI CZEGO NIE WOLNO CZYTAĆ

- Tydzień Zakazanych Książek

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zaprasza w dniach od 27 września do 04 października 2016 r. do obejrzenia wystawy składającej się z książek, które były lub nadal są zakazywane z powodu cenzury politycznej, obyczajowej, religijnej.

„Tydzień Zakazanych Książek” jest to międzynarodowa inicjatywa wyrażająca sprzeciw wobec cenzury i dbałość o dostęp do informacji. „Tydzień Książek Zakazanych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe, w pewien sposób są z niego dumni - jako z uosobienia ich wolności.” (http://bibliosfera.net/zakazane-ksiazki-).

Na liście książek cenzurowanych znajdują się takie pozycje jak, Harry Potter” J. K. Rowling, „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna, „Lolita” Vladimira Nabokova, „Mein Kampf” Adolfa Hitlera, a nawet „Czerwony Kapturek” braci Grimm. Pełna lista zakazanych książek, wraz z opisami jest dostępna w bibliotece.

Wystawę będzie można oglądać przez tydzieńw Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Pocztowej 11 .

Wszystkich zainteresowanych i odważnych zapraszamy do wypożyczania książek niebezpiecznych, podejrzanych i zakazanych !

Wyświetleń: 261 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0