Piątek, 2024-03-29, 00:20 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2014 » Kwiecień » 22 » konkurs
konkurs

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na album o Janie Pawle II

Dnia  15   kwietnia 2014r. o godz. 16.00  w  czytelni  Powiatowej  Biblioteki Publicznej  w Kętrzynie  odbyło się podsumowanie konkursu  i uroczyste wręczenie nagród  laureatom konkursu na album o Janie Pawle pt.: „ Jan Paweł  II – Świadek Wiary  w dzisiejszym świecie.”  Organizatorzy  konkursu : Powiatowa Biblioteka Publiczna i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  przy  Bazylice św. Jerzego  wyznaczyli  ważny cel  , a mianowicie  upamiętnienie kanonizacji  Jana Pawła II  poprzez zachęcenie  uczniów  do pogłębiania wiedzy o życiu, nauczaniu i działalności Wielkiego Papieża, przypomnienie podstawowych wartości ,które głosił Jan Paweł II, rozbudzanie ekspresji plastycznej inspirowanej życiem  i twórczością papieża PolakaNa tę uroczystość przybyli zaproszeni gości: Dyrektor p. Krzysztof Krupienik ,Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury p. Alicja Biała , ks. kan. Stanisław Majewski  oraz laureaci i wyróżnieni w konkursie, ich rodzice  i nauczyciele.   Uroczystość uświetnił  zespół  muzyczny  pod kier. Kamila Iwaszko , który śpiewem  pieśni  „Wypłyń na głębie „ , „ Szukałem  Was ”  oraz recytacją poezji Karola Wojtyły / Jana Pawła II  : „Miłość  mi wszystko wyjaśniła”, „ Źródło”, „ Prosiłem  Boga o wodę”   wprowadził przybyłych gości w tematykę  nauczania i twórczości   Papieża .

Przewodnicząca Jury   pani Helena Szymkiewicz   dokonała podsumowania konkursu.  Zwróciła  uwagę  na ciekawie opracowane  albumy, w których  uczniowie  przedstawili istotne fakty oraz szczegóły z życia Ojca Świętego. Spośród wielu zaprezentowanych albumów, organizatorzy wybrali najbardziej samodzielnie wykonane  i oryginalne.

Uczestnictwo w konkursie zgłosiło 8 szkół z Kętrzyna . Spośród 163 prac, które wpłynęły członkowie komisji po wstępnej  selekcji  wybrali  I, II i III miejsca oraz wyróżnienia  w każdej  z kategorii .  Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami jury  przyznało 3 nagrody główne  w kategoriach :  klas I-III SP, klas IV-VI SP , klas I-III gimnazjum oraz 10 wyróżnień w tym 5 wyróżnień w kategorii klas I-III SP,  3 wyróżnienia w kategorii  IV-VI SP, 2 wyróżnienia w kategorii klas I-III Gimnazjum oraz 2 wyróżnienia  w kategorii album rodzinny.   Laureaci konkursu i wyróżnieni otrzymali z rąk dyrektora Krzysztofa Krupienika piękne albumy o Janie Pawle II  , dyplomy oraz upominki od Parafialnego  Oddziału Akcji  Katolickiej .przy Bazylice św. Jerzego.  Dyrektor  Powiatowej Biblioteki  Publicznej   podziękowała wszystkim  uczniom , nauczycielom, rodzicom  za ogromne zaangażowanie  w przygotowanie  albumów  a laureatom serdecznie pogratulowała.  Po  wręczeniu   nagród  wszyscy   zgromadzeni  trzymając się za ręce  odśpiewali ulubioną pieśń  Jana Pawła II „Barkę” .Na koniec  tego  spotkania  Ks. kan. Stanisław Majewski   złożył wszystkim  życzenia na zbliżające  się Święta Wielkanocne.

Wystawę   pokonkursową    prac   uczniów  można oglądać  do  15 maja  w czytelni  Powiatowej  Biblioteki Publicznej  przy ul. Pocztowej  11 w godz. 9:00-17:00

Nagrodzeni uczniowie w kategorii  klas I – III SP:

I NAGRODA - Kacper Wołosowski ( kl. I   )- Niepubliczna Szkoła Podstawowa „KLUCZ”  w Kętrzynie

II NAGRODA - Weronika Sobieraj ( kl. IIIC )- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie

III NAGRODA -Krzysztof  Pastuszuk ( kl. II)- Szkoła Podstawowa nr 3  im. Marii Zientary–Malewskiej   w Kętrzynie

Wyróżnienia  w  kategorii  klas  I-III SP

1. Dominik Jędrej -( kl. II ) Szkoła Podstawowa nr 3  im. Marii Zientary –Malewskiej

2.Weronika Rutkowska –( kl. III )Szkoła Podstawowa nr 3  im. Marii Zientary –Malewskiej w Kętrzynie

3.Kinga Polakowska –( kl. I A ) Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie

4.Kacper  Szymański- ( kl. I D Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego  w Kętrzynie

5. Patrycja Sobiecka- (kl. III ) Szkoła Podstawowa nr 3  im. Marii Zientary –Malewskiej w Kętrzynie

Nagrodzeni uczniowie w kategorii klas IV – VI SP