Piątek, 2024-04-19, 20:29 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2014 » Grudzień » 8 » Zakup nowości wydawniczych
Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - priorytet 1

Powiatowa Biblioteka Publiczna  w Kętrzynie wzięła udział  w programie Biblioteki Narodowej    „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - priorytet 1”.

Głównym celem programu realizowanego ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

W roku 2014 Powiatowa  Biblioteka Publiczna   w otrzymała na zakup książek dotację w wysokości  2 000,00 zł, z czego 1/3 środków tj. 500,00 zł została przeznaczona na zakup publikacji dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka  z tej dotacji  zakupiła 76 książek  z literatury pięknej   dla naszych czytelników .

Kategoria: Polecamy | Wyświetleń: 482 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0