Czwartek, 2024-04-25, 21:25 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Maj » 29 » "Wybieram Bibliotekę " -
"Wybieram Bibliotekę " -

Tegoroczne hasło Tygodnia BibliotekWybieram bibliotekę, dało możliwość zaprezentowania tych cech, które    sprawiają, że biblioteki ze swoją ofertą w systemie kultury, edukacji, nauki i gospodarki stają się instytucjami nieodzownymi, a jednocześnie atrakcyjnymi. Plakat Tygodnia – to koszyk, symbol naszych czasów, wyborów w rzeczywistości realnej jak i wirtualnej także w bibliotekach. Projekt skierowany był do wszystkich zainteresowanych różnorodnymi dokonaniami współczesnych bibliotek. Źródło: www.sbp.    Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 1 pod kier. Pani .Doroty Szakiel wykonali ciekawe prace plastyczne nawiązujące do hasła Tygodnia Bibliotek „Wybieram Bibliotekę.”. Wystawę prac można oglądać w czytelni PBP w Kętrzynie.   Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kętrzynie zorganizowała zajęcia o tematyce . Droga książki od pisarza do czytelnika . Dzieci prześledzili etapy powstawania książki przez pisarza-pomysł –powstanie maszynopisu – wydawcę –ilustratora- korektora- drukarnie.- księgarnie . Uczniowie na zajęciach poznały rodzaje książek: drukowaną i elektroniczną: audiobooki  książka do słuchania   ),e-booki. . Dzieci brały aktywny udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących biblioteki i książek . Następnie dzieci zwiedziły bibliotekę .  Druga cześć zajęć odbyła się w Księgarni Verso , gdzie kierownik Pani Elżbieta Thim opowiedziała o pracy księgarza oraz o sposobie doboru książek, dla czytelnika dorosłego i młodszego i zachęciła do czytania .Następnie Pani Ela oprowadziła dzieci po księgarni . .Dzieci z zaciekawieniem odkrywały książki z rożnych dziedzin wiedzy. Na zakończenie wycieczki po księgarni dzieci otrzymały z rąk Pań drobne upominki. .

Wyświetleń: 637 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0