Poniedziałek, 2023-02-06, 12:02 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2016 » Grudzień » 5 » Wieczór satyryczny ze Stanisławą Łozińską
09:36
Wieczór satyryczny ze Stanisławą Łozińską
                    Wieczór satyryczny ze Stanisławą Łozińską
 
I śmiech niekiedy może być nauką
 
Znana poetka, lubująca się w sonetach i satyrach, scenarzystka oraz ekspert literacki w wielu konkursach poetyckich organizowanych na terenie miasta i Powiatu Kętrzyńskiego. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana w konkursach literackich. Mowa o Stanisławie Łozińskiej, która 8 grudnia o godz. 18.00 w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowej 13 będzie miała swój wieczór satyryczny.
 
Humor i eksplozja śmiechu oraz wspólne czytanie satyr, fraszek i fragmentów kabaretów to tylko niektóre elementy programu, którego głównym gościem będzie Stanisława Łozińska. 
- Najwięcej pisałam w latach 80-tych – 90-tych. Wtedy pracowałam jako nauczycielka języka polskiego. W tym okresie otrzymałam najwięcej nagród indywidualnych oraz tych, które zdobyliśmy z moimi klasami za kabarety – wspomina Stanisława Łozińska.
Po odejściu na emeryturę z Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie poetka poświęciła się w całości kolejnej swojej miłości… zwierzętom. Niezwykle wrażliwa na krzywdę naszych małych przyjaciół, była jedną z założycielek Kętrzyńskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Kilkanaście lat pełniła funkcję jego prezesa. Pracowała z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Przez pięć lat społecznie, prowadziła w Kętrzynie schronisko dla bezdomnych zwierząt.
- Moja pasja do zwierząt inspirowała mnie do pisania kolejnych utworów, na przykład „Satyry na 5 złotych”, którą zaprezentuję podczas mojego wieczorku. Głównie jednak zasiadałam w gronie jury oceniając dokonania innych, młodych poetów, natomiast wiersze pisałam takie bardziej okolicznościowe i na zamówienie – opowiada Łozińska.
Podczas wieczoru satyrycznego ze Stanisławą Łozińską nie zabraknie utworów politycznych o lokalnych samorządowcach, społecznych oraz typowo literackich. Widownia zostanie wciągnięta do wspólnej zabawy, gdzie śmiech będzie odgrywał główną rolę.
 
[apla] Główne nagrody Stanisławy Łozińskiej:
I nagroda za utwór o Kętrzynie w 1987 roku, II nagroda w Warszawie za scenariusz widowiska teatralnego dla młodzieży w 1988 roku, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Aliterację w 1989 roku, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej w Puławach w 1993 roku, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym organizowanym przez „Politykę” w 1993 roku. Uchwałą Rady Miasta otrzymała tytuł „Zasłużona dla Miasta Kętrzyna”, Bohaterka i laureatka konkursu Telewizji Polskiej „Opowiedz nam swoją historię” w 2010 roku.
Kategoria: Polecamy | Wyświetleń: 547 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: