Poniedziałek, 2023-02-06, 12:37 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Czerwiec » 1 » Warsztaty Decoupage
12:28
Warsztaty Decoupage

WARSZTATY DECOUPAGE W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

 

25 maja w PBP odbyły się warsztaty Decoupage dla bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu kętrzyńskiego prowadzone przez p. Justynę Szałkowską

 

  
 

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki. W zamyśle naklejony wzór ma wyglądać jak namalowany. Właśnie taką technikę mogli zgłębiać bibliotekarze bibliotek publicznych powiatu kętrzyńskiego. Z zaproszenia skorzystało 11 osób. Warsztaty prowadziła p. Justyna Szałkowska Uczestniczki warsztatów miały okazję przekonać się, że dzięki technice decoupage można przekształcić w małe „dzieła sztuki” przedmioty na pierwszy rzut oka bezużyteczne, jak pudełka,wazony butelki, deseczki, , koszyki , . Okazało się, że nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie, żeby nauczyć się samodzielnie wykonywać ciekawe upominki dla bliskich ,a w szczególnie dla Mam z okazji ich święta .Warsztaty stały się inspiracją dla uczestniczek do wprowadzenia tej techniki do swoich bibliotek ,aby wraz z dziećmi , młodzieżą i osobami dorosłymi tworzyć w miłej i twórczej atmosferze wspaniałe prace.

Na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się jak krok po kroku nadać przedmiotom indywidualny charakter. Następnie uczestnicy zostali zapoznani z technikami i materiałami potrzebnymi do pracy. Kolejnym krokiem było przygotowanie powierzchni zdobionego przedmiotu oraz wycięcie z serwetek wybranych motywów, cytatów i naklejenie ich na przedmiot. Ostatnim etapem było wykończenie prac.

    

Oto prace uczestniczek szkolenia :

    

 

 

   

 

Wyświetleń: 870 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 2
2 Justyna  
0
Serdecznie dziekuję za zaproszenie,miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę!

1 Justyna  
0
Dziękuję serdecznie za zaproszenie,miłę przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

Imię *:
Email *:
Kod *: