Poniedziałek, 2023-02-06, 12:09 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Czerwiec » 23 » Warsztaty artystyczne
07:51
Warsztaty artystyczne

Nie sztuka coś dostać, kupić, przysposobić, sztuka sercem poczuć i rękoma zrobić.”

 

W dniu 19 czerwca 2015 r. w Powiatowej Bibliotece w Kętrzynie odbyły się warsztaty artystyczne dla bibliotekarzy z powiatu kętrzyńskiego pt. Piękno ukryte w kwiatach - artystyczne sposoby na nudę”.

Warsztaty poprowadziła pani Jolanta Adamkowicz – na co dzień nauczycielka Zespołu Szkół w Wilkowie, która od wielu lat podejmuje liczne przedsięwzięcia ekologiczne i artystyczne w swojej szkole. Jej uczniowie, są laureatami wielu konkursów ekologicznych i artystycznych, w tym również międzynarodowych. Pani Jola od wielu lat społecznie prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, nauczycieli czy bibliotekarzy.

Prowadząca zabrała obecnych w świat recyklingu przedstawiając różne sposoby pozyskiwania materiałów do prowadzenia zajęć z dziećmi i dorosłymi. Zapoznała uczestników z różnymi technikami tworzenia prawdziwych dzieł sztuki z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Na zajęciach bibliotekarki wykonywały ekologiczne kwiaty, lampiony, makaronowe obrazy, do których użyły nietypowych materiałów: plastikowe butelki, wytłaczanki po jajkach, korki do butelek, patyczki po lodach, szaszłykach, szpule po niciach, tekturę i wiele innych materiałów, które na co dzień po wykorzystaniu wyrzucamy do śmieci.

Prowadząca warsztaty zwróciła uwagę na to, że do prowadzenia zajęć z dziećmi i dorosłymi nie zawsze konieczne są duże nakłady finansowe, że czasem starych rzeczy nie trzeba wyrzucać, a zamiast tego można je twórczo wykorzystać.

Celem warsztatów z wykorzystaniem materiałów recyklingowych było wskazanie uczestnikom różnych form i metod wykorzystania tego co mamy wokół siebie. Poprzez takie kreatywne zajęcia przypominamy sobie jak dbać o środowisko naturalne i odzyskiwać surowce wtórne.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród bibliotekarzy pracujących na co dzień z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Przepiękne kolorowe bukiety przyciągają wzrok, a wykorzystane do nich surowce budzą podziw odwiedzających biblioteki czytelników.

      


    

 

 

         

Wyświetleń: 647 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: