Poniedziałek, 2023-02-06, 13:16 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2013 » Grudzień » 9 » Spotkanie w bibliotece
11:03
Spotkanie w bibliotece

21 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się czytanie dzieciom. Odwiedziły nas dzieci: 4,.-5, -6 - latki”  wraz ze  swoją  Panią Beatą Dymańską z kętrzyńskiego Przedszkola Niepublicznego „ Miś Uszatek".

Podczas tego spotkania przedszkolaczki usłyszały opowiadanie Wojciecha Widłaka z serii Pan Kuleczka pt.: Bańki. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Są to krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Zapewniają bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszą zabawie. Pan Kuleczka jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk.  Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

Następnie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki  nawiązujące do opowiadania, które wysłuchały ( pies, kaczka, mucha). Z powstałych prac powstanie piękna wystawa.

Podsumowaniem zajęć było wspólne puszczanie baniek  oraz zwiedzanie biblioteki .

 

 

  

 

Wyświetleń: 541 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: