Piątek, 2024-04-26, 08:10 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2014 » Lipiec » 30 » SPOTKANIE DZIENNIKARSKIE Z REDAKTOREM NACZELNYM "TYGODNIKA KĘTRZYŃSKIEGO"
SPOTKANIE DZIENNIKARSKIE Z REDAKTOREM NACZELNYM "TYGODNIKA KĘTRZYŃSKIEGO"

Dnia 09.06.2014r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym „Tygodnika Kętrzyńskiego” p. Robertem Majchrzakiem.
Uczestniczyło w nim 22 młodych redaktorów gazetki szkolnej „Nowinki Jedynki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie wraz z opiekunką koła dziennikarskiego p. Agnieszką Trypucką.Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o kulisach pracy w redakcji, jak pozyskiwać informacje do artykułów oraz jakimi narzędziami pracy posługuje się każdy redaktor.Pan Robert Majchrzak udzielił uczniom wiele praktycznych wskazówek dziennikarskich m.in. :jak poprawnie pisać teksty. Zachęcił wszystkich do ćwiczeń poprzez prowadzenie bloga, dziennika, pisanie listów, wypracowań, które umożliwią poszerzenie słownictwa oraz swobodne operowanie językiem. Podkreślał ,że bardzo ważna jest praktyka, zdeterminowanie w osiąganiu celów, ponieważ na sukces trzeba zapracować.Najważniejsze jest to aby pracować z pasją i kochać to co się robi, nie podawać się a do bycia dziennikarzem nie jest konieczne ukończenie studiów dziennikarskich.Spotkanie zapoczątkowało cykl jesiennych warsztatów dziennikarskich dla„Nowinek Jedynki”.Pod koniec spotkania uczniowie otrzymali zadanie na wakacje: opisać wakacyjną przygodę a najciekawsze trzy opowiadania zostaną opublikowane na łamach „Tygodnika Kętrzyńskiego”.Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przebiegu spotkania. Wyszli z niego bogatsi o informacje przekazane przez Pana redaktora, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniami co stanowi największą wartość dla przyszłego dziennikarza.

Kategoria: Spotkania | Wyświetleń: 686 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0