Poniedziałek, 2023-02-06, 13:35 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2016 » Maj » 4 » Spotkanie autorskie
12:31
Spotkanie autorskie

 

 
 

             

Dnia 28.04.2016 r w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyło się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego z pisarką Barbarą Kosmowską - autorką książek dla młodzieży, dorosłych i dzieci . Powieści autorki , a jest ich 20 cieszą się wielkim wielkim uznaniem u czytelników .

Na wstępie pisarka opowiedziała o początkach swojej drogi poetyckiej i literackiej , o karierze naukowej i o sobie . Młodzież dowiedziała się jak wygląda warsztat literacki pisarki . Pani Barbara opowiedziała im o swoich książkach , o anegdotach związanych z pisaniem .

Następnie z sali posypały się pytania młodzieży , na które pani Barbara odpowiadała z wielkim entuzjazmem .

Pisarka jest niezwykle sympatyczna i otwarta osobą .Wyjaśniła różnice między pisaniem dla młodzieży , a dla dorosłych , zdradziła uczniom skąd czerpie pomysły do swoich powieści i kto jest inspiracją do kreowanych przez nią postaci. Autorka podzieliła się z młodzieżą fascynacjami literackimi , podkreślając , że najbardziej ceni twórczość polskich pisarzy : Wiesława Myśliwskiego , Olgi Tokarczuk i in.

Pisarka pisząc wartościowe książki dla młodzieży nie unika w nich trudnych tematów . I tak w Pięknej rybce powieści dla młodzieży nagrodzonej w konkursie Fundacji ABCXXI „ Cała Polska czyta dzieciom”. porusza ważne tematy wśród młodych ; poczucie samotności, śmierć , uczucie straty jak i nadzieję .

Jej literatura wartościowa i mądra skierowana jest do człowieka młodego wrażliwego w wyjątkowym dla niego okresie życia : pełnym buntu , emocji , który potrzebuje zrozumienia . I to zrozumienie i nadzieję odnajduje czytelnik w książkach autorki.

 

Kategoria: Spotkania | Wyświetleń: 497 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: