Piątek, 2024-03-29, 00:16 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Luty » 18 » Poznajemy swój region
Poznajemy swój region

W czasie ferii zimowych Powiatową Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z półzimowisk w liczbie 176 osób. Dzieci oraz ich opiekunowie mieli okazję wspólnie spędzić miło czas na zajęciach z regionalizmu, których celem była popularyzacja wiedzy o historii własnego miasta i powiatu. Młodsze dzieci za pomocą gier, zagadek i puzzli zapoznały się z sylwetkami patronów ulic przy których mieszkają oraz historycznymi zabytkami ziemi kętrzyńskiej. Starsze dzieci uczestniczyły w grze dydaktycznej „Spacerkiem po Kętrzynie”, której celem było zdobywanie wiedzy z zakresu historii, kultury, przyrody, sztuki oraz biografii zasłużonych osób dla Kętrzyna i powiatu.

Na podstawie zbiorów regionalnych biblioteki dzieci doskonaliły umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji do poruszania się po grze planszowej.

Ta forma zajęć poprzez zabawę pozwoliła pogłębić wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego regionu.

Wyświetleń: 604 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0