Czwartek, 2024-04-18, 11:07 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2014 » Marzec » 24 » Oferta lekcji
Oferta lekcji

OFERTA ZAJĘĆ  EDUKACYJNYCH

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli do korzystania z oferty  zajęć  bibliotecznych oferowanych przez Powiatową Bibliotekę  Publiczną w Kętrzynie

• Lekcje przeznaczone są dla uczniów wszystkich typów szkół : podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
  • Zajęcia realizowane są w formie wykładu i ćwiczeń.
  • Propozycja tematów lekcji:
    • Biblioteka, jakiej nie znamy: wizyta w wypożyczalni i czytelni  Powiatowej Biblioteki Publicznej   (90 minut)
    • Warsztat Informacyjno-Bibliograficzny Powiatowej Biblioteki Publicznej   w Kętrzynie (45 min)
    • Dlaczego warto korzystać z księgozbioru podręcznego Powiatowej Biblioteki Publicznej ?  (45 min)
    • Czasopisma źródłem aktualnej informacji (45 minut)
    • Wykorzystanie katalogów bibliotecznych w pracy ucznia przygotowującego się do  Matury (60 minut)
    • Katalog alfabetyczny; lekcja w Bibliotece Publicznej  (45 minut)
    • Katalog rzeczowy: lekcja w Bibliotece Publicznej (45 minut)
    • Umiejętność korzystania z komputerowej bazy książek Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie (45 min)
  • Lekcje w wypożyczalni i czytelni mogą odbywać się w poniedziałki w godzinach: 900-1500, lub po wcześniejszym uzgodnieniu .
  • Istnieje możliwość zrealizowania własnej lekcji bibliotecznej w lokalu Powiatowej Biblioteki Publicznej z pomocą naszych bibliotekarzy

Realizację lekcji prosimy uzgadniać z  Sylwią Wąsowicz  pod numerem telefonu: 89  751 38 16, lub elektronicznie: pbp.ketrzyn@wp.pl

Kategoria: Oferta zajęć edukacyjnych | Wyświetleń: 677 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0