Środa, 2022-11-30, 14:59 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2017 » Luty » 28 » Kreatywne ferie
13:39
Kreatywne ferie

W dniach 23.01.-05.02.2017 Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła 200 dzieci z półzimowisk miasta i powiatu . W kreatywnych zajęciowych ” pt. ” uczestniczyły dzieci ze szkól nr 1 , nr 4 i, Zespołu Szkól z Oddziałami Integracyjnymi oraz dzieci z Zespołu Szkól w Wilkowie . Dzieci powiadały niestworzone historie z kosatkami opowieści Story Cubes.

Te maleńkie pudełeczka skrywały w sobie różne obrazeczki ,bohaterów baśni , statek kosmiczny, plaster, piłka nożna, dinozaur, tajemniczy zamek, odcisk palca, , ludzik słuchający muzyki, rwące fale... Te i wiele, wiele innych rysunków znalazły dzieci na drobnych kosteczkach umieszczonych w zgrabnych pudełeczkach gry STORY CUBES.
Dzieci rozwijały swoja kreatywność i wyobraźnie opowiadając historie na 3,6, 9 lub 12 i 24
kostkach .Rzucały wszystkimi kośćmi, szybki rzut oka na obrazki i rozpoczynały opowieść od słów " Dawno, dawno temu" lub "Pewnego razu" lub tak jak tylko podpowiadała im wyobraźnia.

Historyjki tworzymy na postawie rysunków wybranych w dowolnej kolejności. Nie było w nich ani złych początków ani złych zakończeń. Wszystko co podpowiadała wyobraźnia było dozwolone.

W zasadzie ta zabawa nie miała reguł. Historyjki opowiadały samodzielnie lub w grupie osób. Każdy mógł tworzyć swoje oddzielne historie ale mógł także kontynuować opowiadanie rozpoczęte przez poprzednika. Wszystkie sposoby były dozwolone - najważniejsze żeby się dobrze bawić.

Story Cubes to sympatyczna motywacja do snucia opowieści, pretekst do przeniesienia się w krainę wyobraźni. Ta gra nauczyła dzieci opowiadania historii- budowania logicznego ciągu zdarzeń na postawie kilku obrazków. Ponadto dzieci nauczyły się pracy w grupie. Jest świetna gra odciągająca dzieci od gier komputerowych od smartfonów ,a przy tym pobudziła dzieci do wypowiadania i komunikacji między innymi uczestnikami zabawy.

Dzieci świetnie się bawiły,a opowiadaniom nie było końca .

 

Wyświetleń: 626 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 1
1 1UKO0TA71 www.yandex.ru  
0
1UKO0TA71 www.yandex.ru

Imię *:
Email *:
Kod *: