Piątek, 2024-04-26, 21:26 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2014 » Marzec » 24 » Ferie w bibliotece
Ferie w bibliotece

Ferie w Bibliotece

ZAJĘCIA PLASTYCZNE - „ Widzę ,poznaję, tworzę - dziecko twórcą sztuki ”

W czasie dwu tygodniowych ferii Powiatową Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci, które uczestniczyły   w zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Jolę Adamkowicz . Na zajęcia plastyczne zawitała wiosna, która zainspirowała młodych artystów do działania. Dzieci wyczarowały z bibuły przepiękne bukiety, którymi będą mogły obdarzyć swoje sympatie w zbliżającym się Dniu św. Walentego. Prace powstawały w miłej i przyjemnej atmosferze .

FESTIWAL GIER

Podczas ferii zimowych bibliotekę odwiedziły dzieci z pólzimowsk w sumie około 180 osób. Dzieci i ich opiekunowie mieli okazję wspólnie spędzić czas przy różnych grach i zabawach. Celem festiwalu gier        i zabaw było kształcenie kultury zabawy. Gry planszowe to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jest to pewna alternatywa dla gier komputerowych. Ponadto gry planszowe rozwijają analityczne myślenie, uczą podejmowania decyzji, cierpliwości i zdrowej rywalizacji, czy komunikacji w grupie. Gry planszowe pobudzają wyobraźnię, uwalniają od stresu. Poza tymi aspektami gier planszowych jest to przede wszystkim świetna zabawa i doskonały sposób na ciekawą , rodzinna rozrywkę. Nasi goście bardzo dobrze czuli się w czytelni biblioteki i nie zamierzali szybko jej opuścić. Na stolikach były rozłożone różne gry: gry edukacyjne przestrzenne, gdzie trzeba było przeczytać bajkę , opowiadanie i dopiero wtedy zagrać w ciekawa grę planszowa . Klasyczne gry takie jak chińczyk , warcaby, grzybobranie , węże i drabiny 3 D , rummikub, kalambury, 25 gier cieszyły się dużym uznaniem . Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w grach dzieci w grupach sprawdzali swoje siły i umiejętności przy kolejnych grach.        W przerwie między poszczególnymi grami, bawiono się w zabawę ruchową Twister. Śmiech, radość, zadowolenie – takie emocje panowały w tych dniach w bibliotece.                                                           Z pewnością ta forma zabawy na stałe wejdzie do kalendarza imprez bibliotecznych naszej placówki .

Wyświetleń: 580 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0