Sobota, 2024-04-20, 13:59 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Czerwiec » 2 » Dzień Dziecka w bibliotece
Dzień Dziecka w bibliotece

W XIV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom i zarówno w Dniu Dziecka dzieci z klasy I ze SP nr 1 z wychowawczynią p. Małgorzatą Jalowską  odwiedziły zaprzyjaźniona Powiatowa Bibliotekę Publiczną.. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i quizach czytelniczych związanych z książką .Dowiedziały się jak powstaje książka,ile osób bierze udział w powstaniu książki. Poznały książkę drukowana i elektroniczną. Dzieci odpowiadały na pytania: dlaczego książki są ciekawe, czego można się   z nich dowiedzieć, w jaki sposób należy obchodzić się z książkami ?. Uczniowie czytali listy mówiące o poszanowaniu książek i tworzyły regulamin poszanowania książek.  Z zaciekawieniem obejrzały wystawę prac koleżanek i kolegów z klasy II o bibliotece i czytaniu.Spotkanie nie mogło się obyć bez zajęć plastycznych: ' Z miłości do książek,” na których wykonały zabawne zakładki do swoich ulubionych książek.  Dzieci ze słodkościami i własnoręcznie zrobionymi zakładkami udali się na ciąg dalszy atrakcji przygotowanych przez Panią wychowawczynię w Dniu ich święta .

Wyświetleń: 591 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0