Środa, 2024-04-24, 07:33 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Marzec » 24 » "Czytam w podróży...Herberta"
"Czytam w podróży...Herberta"

Powiatowa Biblioteka Publiczna  w Kętrzynie  przystąpiła  do udziału w ogólnopolskiej  akcji pod hasłem „ Czytam  w podróży  …Herberta” organizowanej  przez Fundacje  im. Zbigniewa Herberta .Celem akcji  jest  upowszechnianie   twórczości Zbigniewa   Herberta   i zachęcenie do czytania poezji  Herberta – na przykład  podczas  podróży. To przedsięwzięcie  promujące  czytelnictwo  odbyło się  24 marca . Pasażerom komunikacji  miejskiej:  młodzieży szkolnej  , osobom zainteresowanym   oraz czytelnikom PBP  wręczono  zakładki  z fragmentami wybranych  utworów Zbigniewa Herberta , celem  których było  zainspirowanie  do zainteresowania twórczością Poety i poezją w ogóle .

Warto przytoczyć tu   słowa Józefa  Pawłowskiego   aktora  promującego  akcję  „ < Czytam w podróży ... Herberta >  zmobilizuje  siebie i innych do  częstszego sięgania po książkę . czytanie to podróż intelektualna  po nieskończenie  wielu światach , pozwala się rozwijać, lepiej  zrozumieć życie . Czytajmy, rozmyślajmy, rozwijamy  się i upiększajmy świat, w którym żyjemy.”

Wyświetleń: 562 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0