Poniedziałek, 2023-02-06, 13:20 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2015 » Wrzesień » 11 » CHCEINTERNET.PL
09:08
CHCEINTERNET.PL

 

 

      Gdy w twojej okolicy nie masz dostępu do Internetu  lub jest on słabej jakości to skorzystaj   z szansy  budowy przez operatorów  telekomunikacyjnych  sieci  dostępnej w twojej  lokalizacji . W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ketrzynie  możesz wypełnić formularz  i  wrzucić do specjalnej  skrzynki chceinternet.pl , który zostanie  przesłany do  Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie .   

" Portal : chceinternet.pl łączy ludzi szukających dostępu do internetu z dostawcami tej usługi, czyli przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi. To nowa strona przeznaczona dla mieszkańcom Warmii i Mazur, umożliwiająca zgłoszenie zapotrzebowania na dostęp do szybkiego, szerokopasmowego Internetu. Zgromadzone dane pomogą podjąć zarejestrowanym przedsiębiorcom telekomunikacyjnym decyzję o ewentualnej inwestycji budowy telekomunikacyjnej sieci lokalnej tzw. sieci „ostatniej mili”      w twojej najbliższej okolicy .

Strona chceinternet.pl powstała również z myślą o realizowanym obecnie w województwie projekcie „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo warmińsko-mazurskie”. Projekt zakłada wybudowanie ok. 2300 km światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej do końca września 2015 roku. Dzięki temu instytucje i firmy, a przede wszystkim mieszkańcy województwa, będą mieli nieograniczony dostęp do szerokopasmowego internetu. Sieć ma być neutralna technologicznie i otwarta na równych zasadach dla wszystkich operatorów zainteresowanych świadczeniem usług dostępu do Internetu dla mieszkańców, firm i instytucji. "

( Kto chce internet?-wywiad z Maciejem Bułkowskim dyrektorem Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie dla Gazety Olsztyńskiej )

 

        

Wyświetleń: 535 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *: