Piątek, 2024-04-19, 23:03 | Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"
Główna » 2014 » Lipiec » 30

Dnia 09.06.2014r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym „Tygodnika Kętrzyńskiego” p. Robertem Majchrzakiem.
Uczestniczyło w nim 22 młodych redaktorów gazetki szkolnej „Nowinki Jedynki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie wraz z opiekunką koła dziennikarskiego p. Agnieszką Trypucką.Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o kulisach pracy w redakcji, jak pozyskiwać informacje do artykułów oraz jakimi narzędziami pracy posługuje się każdy redaktor.Pan Robert Majchrzak udzielił uczniom wiele praktycznych wskazówek dziennikarskich m.in. :jak poprawnie pisać teksty. Zachęcił wszystkich do ćwiczeń poprzez prowadzenie bloga, dziennika, pisanie listów, wypracowań, które umożliwią poszerzenie słownictwa oraz swobodne operowanie językiem. Podkreślał ,że bardzo ważna jest praktyka, zdeterminowanie w osiąganiu celów, ponieważ na sukces trzeba zapracować.Najważniejsze jest to aby pracować z ... Czytaj więcej »

Kategoria: Spotkania | Wyświetleń: 684 | Dodał: BibliotekaKętrzyn | Data: 2014-07-30 | Komentarze (0)